Home Alcoi 9 ors, 11 plates i 10 bronzes per al Club Gimnàstica Alcoi...

9 ors, 11 plates i 10 bronzes per al Club Gimnàstica Alcoi “El Pastoret” al Campionat Autonòmic Base i Via Olimpica GAF

457
0
SHARE

El passat cap de setmana un total de 18 gimnastes del Club Gimnàstica Alcoi “El Pastoret” van participar en el Campionats Autonòmics Base i de Via Olímpica de Gimnàstica Artística Femenina que es va celebrar a Castelló de la Plana durant el dissabte i el diumenge.

Un total de 9 ors, 11 plates i 10 bronzes són els excel·lents resultats de les joves gimnastes. De 18 gimnastes 10 han aconseguit la classificació per al Campionat d’Espanya BASE, elles són: Ainhoa Lucas, Lucía Casabuena, Àngela Mengual, Elsa Sánchez, Olga García, Elena Llacer, Paula Gilabert, Inés Sánchez, María Miralles i Laura Mengual; i 5 gimnastes de Via Olímpica també aconsegueixen la seua passada al Nacional: Valeria Cortell, Lola Galiana, Aitana Morant, Melissa Ocaña i Malena Matarredona, a més també participarà en aquest nacional Laura Casabuena, qui es troba entrenant en el CAR de Madrid, en Via Olímpica 10 i que afronta el seu primer campionat d’Espanya des que resideix a Madrid.

La següent cita serà en el Nacional que se celebrarà a Pamplona entre el 3 i el 8 de desembre.

Els resultats del campionat van ser els següents:

BASE 1:

  • JÚLIA FERRE:
    • Clasificación General: 5ª
    • Salto: 11ª
    • Paralelas: 12ª
    • Barra: 6ª
    • Suelo: 12ª
  • MAR MIRÓ:
    • Clasificación General: 17ª
    • Salto: 8ª
    • Paralelas: 16ª
    • Barra: 24ª
    • Suelo: 7ª

 

            BASE 2:

  • JULIA ESTEBAN:
    • Clasificación General: 16ª
    • Salto: 9ª
    • Paralelas: 27ª
    • Barra: 5ª
    • Suelo: 10ª
  • AINHOA LUCAS:
    • Clasificación General: 26ª
    • Salto: 11º
    • Paralelas: 17ª
    • Barra: 27ª
    • Suelo: 22ª

 

BASE 4:

  • LUCIA CASABUENA:
    • Clasificación General: 2ª SUBCAMPEONA AUTONÓMICA.
    • Salto: 3ª
    • Paralelas: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA.
    • Barra: 13ª
    • Suelo: 3ª
  • ÀNGELA MENGUAL:
    • Clasificación General: 9ª
    • Salto: 16ª
    • Paralelas: 1ª CAMPEONA AUTOONÓMICA
    • Barra: 23ª
    • Suelo: 4ª
  • ELSA SANCHEZ:
    • Clasificación General: 11ª
    • Salto: 10ª
    • Paralelas: 5ª
    • Barra: 19ª
    • Suelo: 12ª
  • OLGA GARCÍA:
    • Clasificación General: 24ª
    • Salto: 13ª
    • Paralelas: 14ª
    • Barra: 28ª
    • Suelo: 19ª

 

BASE 5:

  • ELENA LLÁCER:
    • Clasificación General: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Salto: 6ª
    • Paralelas: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Barra: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Suelo: 11ª
  • PAULA GILABERT:
    • Clasificación General: 10ª
    • Salto: 12ª
    • Paralelas: 23ª
    • Barra: 4ª
    • Suelo: 8ª

 

BASE 6:

  • INÉS SANCHEZ:
    • Clasificación General: 2ª SUBCAMEPONA AUTONÓMICA
    • Salto: 3ª
    • Paralelas: 2ª
    • Barra: 6ª
    • Suelo: 2ª
  • MARÍA MIRALLES:
    • Clasificación General: 3ª
    • Salto: 4ª
    • Paralelas: 3º
    • Barra: 4ª
    • Suelo: 5ª

 

BASE 7:

  • LAURA MENGUAL:
    • Clasificación General: 3ª
    • Salto: 16ª
    • Paralelas: 6ª
    • Barra: 1ª CAMPEANOA AUTONÓMICA
    • Suelo: 3ª

 

VÍA OLIMPICA 1:

  • VALERIA CORTELL:
    • Clasificación General: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Salto: 3ª
    • Paralelas: 2ª
    • Barra: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Suelo: 2ª

 

VÍA OLIMPICA 2:

  • LOLA GALIANA:
    • Clasificación General: 4ª
    • Salto: 4ª
    • Paralelas: 4ª
    • Barra: 4ª
    • Suelo: 4ª

 

VÍA OLÍMPICA 8:

  • MELISSA OCAÑA:
    • Clasificación General: 5ª
    • Salto: 5ª
    • Paralelas: 5ª
    • Barra: 3ª
    • Suelo: 6ª
  • AITANA MORANT:
    • Clasificación General: 6ª
    • Salto: 2ª
    • Paralelas: 6ª
    • Barra: 5ª
    • Suelo: 3ª

 

VÍA OLÍMPICA 10:

  • MALENA MATARREDONA:
    • Clasificación General: 2ª SUBCAMPEONA AUTONÓMICA
    • Salto: 2ª SUBCAMPEONA AUTONÓMICA
    • Paralelas: 2ª SUBCAMPEONA AUTONÓMICA
    • Barra: 1ª CAMPEONA AUTONÓMICA
    • Suelo: 2ª SUBCAMPEONA AUTONÓMICA